Domov > Riešenia > Obsah

Ako si vybrať merací softvér?

Jun 22, 2017

Softvér umožňuje, aby merací prístroj spĺňal potenciálne požiadavky na rýchlosť a presnosť.

Dnešný merací softvér môže dosiahnuť túto úroveň, dokonca aj tie najzložitejšie programy nevyžadujú znalosti počítačového programovania. V súčasnosti je merací softvér ovládaný z ponuky, pripomína operátorovi, čo potrebuje, a dokonca odporúča najpravdepodobnejšiu možnosť.

 

Softvérové programy majú aj štatistické procesy analýzy a kontrolné funkcie. Aplikačný softvér pre tenkostenné meranie kusov zjednodušuje polohovanie a meranie obrobku, ktorý obsahuje hranu schodov, cez matice a skrutky. Plne funkčný kontúr umožňuje, aby merací stroj mohol rýchlo a presne potvrdiť zložité, ne-geometrické nerovné obrobky. Ako lopatky turbín, rotor skrutkového kompresora, prevodovka, piest, CAM a kľukový hriadeľ.

 

Softvérový balík s mäkkým rozchodom môže graficky konštruovať obrys a vložiť prvky dielov pomocou matematických metód na korekciu geometrických rozmerov. Niektoré programy poskytujú také moduly na meranie nepravidelných tvarov, ako sú tenké steny a plastové zostavy, čelné sklo a výfuk. To znižuje potrebu drahých pevných metrov. Ostatné moduly môžu vykonávať procesy optimalizácie 2-d a 3-d a môžu dokončiť porovnanie profilov.


image.png image.png


Norma pre prenos údajov bola vyvinutá a široko akceptovaná priemyslom, ako je napríklad štandard rozhrania merania ( DMIS ), ktorý sa používa na dokončenie komunikácie z CAD systému do systému Merací stroj ; Počiatočná grafická výmenná norma (IGES) je kompletná výmena dát z CAD systému do CAD systému. Takáto funkcia spôsobuje, že meracia funkcia je dostatočná na použitie v reverznom inžinierstve. V tomto momente sú údaje o produkte z merania modulov alebo častí. Prenos údajov môže byť tiež užitočný pri vývoji a meraní postupov CAD. Vo vhodnej situácii, aj offline, môže pomôcť znížiť zaťaženie meracieho prístroja v sériovej výrobe. Z tohto dôvodu Výber správneho meracieho softvéru je veľmi dôležitý.

Nano Metrológia prijíma svetoznámy merací softvér - Rational DMIS, ktorý je vizualizovaný, pohodlný a inteligentný. Môže vám pomôcť pracovať s vysokou účinnosťou a uistiť sa, že kvalita vašich produktov je najlepšou voľbou pre prácu.

 

Ak máte nejaké otázky alebo rady, informujte nás

E-mail: overseas@cmm-nano.com