Domov > Riešenia > Obsah

Výhody Manuálne, poloautomatické a plne automatický CMM

Tri súradnicový merací stroj (CMM) je druh merací stroj, ktorý môže reprezentovať geometrický tvar, dĺžku a obvode kružnice, rozdeľujúce v rámci priestoru. To môže byť rozdelené do manuálneho, poloautomatické a plne automatického typu.

Poloautomatická CMM, v porovnaní s automatickým CMM, je nedostatok plne automatického systému ihla sondy . Keď je obrobok merané podľa programu, akonáhle transformovať sondy iného uhla, je potrebné použiť umelé transformáciu.

Pokiaľ ide o presnosť, ručné tri poloha merania Stroj je čistá ručná prevádzka, takže náhodná chyba je viac než automatického typu. Full-automatická súradnicový merací stroj, v porovnaní s semi-automatickej, plne automatický CMM je s automatickým systémom riadenia v čase merania, ktoré možno vykonávať dávkové merania pomocou programovania. Takže v porovnaní s manuálnou tri súradnicový merací stroj, automatická typ výrazne zlepšiť účinnosť detekcie.

Pokiaľ ide o cenu, ručné typ, pretože neexistuje žiadny systém riadenia pohybu, takže cena je relatívne nízka. Všeobecne platí, že manuálny typ má vysoké požiadavky na prevádzkovateľov, tým viac operátorov skúsenosti majú, tým väčšia presnosť môže dosiahnuť. Všeobecne platí, že v prípade kontroly množstva je malý a presnosť nie je vysoká, môže zvoliť ručné CMM. Poloautomatický typ má určité výhody v cene v porovnaní s automatickým CMM. Ale na meranie efektivity, plne automatický stroj je lepší.

Prosíme, informujte nás v prípade akýchkoľvek otázok či radu

E-mail: overseas@cmm-nano.com