Domov > Riešenia > Obsah

Vplyv výsledok kalibrácie spôsobené CMM sonda kontroly

Sep 01, 2016

Sonda systému je kľúčovou súčasťou troch súradnicového merania machine(CMM), ktorý sa používa hlavne na meranie povrchu obrobku. A to má uzavreté vzťah efektivitu práce a presnosť tri súradnicový merací stroj. Ak neexistuje žiadne pokročilé meracie hlavy, neexistuje žiadne nesplatené funkcie CMM.

Kalibračné sondy CMM má dva hlavné ciele: získať odškodnenie priemer ruby stylus a vytvoriť vzťah medzi rôznymi uhol merania stylus presne. Sonda kalibrácie presnosti priamo ovplyvniť presnosť kalibrácie. Sonda kalibráciu v troch koordinovať meranie stroj surveyor venovať pozornosť sledovať problém:

1. Vyberte vhodné meracie stylus a rozšírenie, všeobecné použitie 4 * 30 stylus bez rozšírenia. Pevne inštalovať stylus a gule, utiera stylus a guľa bezvodý alkohol.

2. po kalibrácii sondy, sondy kalibrácie presnosti overenie vykonajú, odchýlka overenie program alebo známy softvér, s viac ako 30 mm krúžok rozchod a gage blok tvoria kompletnú sadu validácie.

3. meranie rýchlosti sondy kalibrácie uchovávať s rýchlosťou presnosť kalibrácie. Najmä pre tých, používané na dlhý čas alebo často, kedy merania rýchlosti sondy kalibrácie je iný, priemer odškodnenia a ruby loptu priemer sa bude líšiť.

4. Ak výsledky kalibrácie sonda zistil, že forma chyba je väčší, zvážiť, či spôsobené z nasledujúcich dôvodov alebo nie: po prvé, sonda alebo sfére nie je utrieť, by mal byť vymazaný čistý po skontrolovať znova; Po druhé, hlava sondy je príliš stará, by malo byť nahradené; Po tretie, priamosť Vodiaca lišta má veľké zmeny, by mali byť kontrolované prostredníctvom presnosť kalibrácie posuvu; Ďalej, vzduchový vankúš je blokovaný, včas vyčistené a upravené. Ak sa zistilo, že priemer nie je normálne, mali by zvážiť či nemal otrite čisté alebo guľa priemer vstupného je normálne.


Prosím, informujte nás, ak akékoľvek otázky alebo poradenstvo

E-mail:overseas@cmm-nano.com