Domov > Riešenia > Obsah

Najbežnejším použitý materiál CMM

Feb 20, 2017

S rozvojom stroje na meranie súradníc (CMM) technológiu, CMM je stále viac a viac široko používaný. Vzhľadom k tomu, štruktúra a materiál CMM má veľký vplyv na presnosť, sa stáva stále viac a viac vysoko požadované. Nižšie sú uvedené niektoré bežné konštrukčné materiály.

1. Liatina

Liatina je druh bežne používaných materiálov, slúži predovšetkým pre základňu, posuvné a Valivé vedenia, stĺpce, podporu, atď má výhodu, že malé deformácie, dobrej odolnosti proti opotrebeniu, jednoduché spracovanie, nízku cenu, lineárne expanzia je veľmi blízko súčiniteli dielov (z ocele), je na počiatku použité materiály. V niektorých meracie prístroje stále používajú hlavne z liatiny materiálov. Ale má tiež nevýhody: liatina je náchylný ku korózii a odolnosť proti oteru je nižšia ako žula, jeho sila nie je vysoká.

2. oceľ

Oceľ sa používa najmä pre plášte, nosnú konštrukciu, a niektoré meracie stroj základňa tiež použiť oceľ. Všeobecne sa prijíma nízkouhlíková oceľ, a musí byť tepelné spracovanie. Výhodou ocele je dobrá tuhosť a pevnosť. Jeho vada je jednoduché deformáciu, je to preto, že oceľ po spracovaní zostatkové napätie vnútri uvoľnenie vedie k deformácii.

súradnicový merací stroj

3. Granite

Žulový je ľahší ako oceľ, ťažšie ako hliník, je to bežné použitý materiál. Hlavnou výhodou žuly je malá deformácia, dobrá stabilita, nekorodujú, jednoduché, aby sa grafické spracovanie, rovinnosť, ľahko dosiahnuť vyššiu platformu ako liatiny a vhodné pre výrobu vysoko presné vedenie. Teraz veľa z CMM prijíma tento materiál, pracovný stôl, mostíkové rám, vodiace hriadeľ koľajnice a os Z, všetky zo žuly. Žulový môžu byť použité, aby sa pracovný stôl, štvorec, stĺp, nosník, sprievodca, podporu, atď Vzhľadom k malej koeficient tepelnej rozťažnosti žuly, je veľmi vhodný pre spoluprácu s vzduchu flotácia vodiacej lišty.

Žulový existujú aj niektoré nevýhody: aj keď sa môže z dutej štruktúry vložením, je zložitejšia; Pevná kvalitná konštrukcia je veľký, nie je ľahké spracovať, najmä otvor pre skrutku je ťažké proces, náklady oveľa vyššie ako liatiny; Žulový materiál je ostrý, ľahko sa zrúti pri hrubej obrábaní;

4. keramická

Keramika sa rýchlo rozvinula v posledných rokoch. Ide o keramický materiál po zhutnení spekaniu, prebrúsenie. Jej charakteristika je porézny, kvalita svetla (hustota je približne 3 g / cm 3), vysokú pevnosť, jednoduché spracovanie, dobrá odolnosť proti oteru, nekorodujú, vhodné pre os Y a osi Z vedenia. Nedostatky keramiky sú vysoké náklady, technologické požiadavky vyššie, a výroba je zložitá.

5. Hliníková zliatina

CMM používa predovšetkým vysokou pevnosťou hliníkovej zliatiny. Jedná sa o jeden z najrýchlejšie rastúcich v uplynulých rokoch. Hliník má tú výhodu, že nízkej hmotnosti, vysokej pevnosti, malé deformácie, výkon vedenie tepla je dobrá, a môže vykonávať zváranie, ktorý je vhodný pre prístroj z mnohých dielov. Použitie vysokej pevnosti hliníkovej zliatiny je hlavný trend prúdu.


Informujte nás prosím prípadné Question alebo radu

E-mail: overseas@cmm-nano.com