Domov > Novinky > Obsah

ROZDIEL EBTWEEN FULL-AUTO A SEMI-AUTO CMM


Tri CMM, v skutočnosti, možno rozdeliť do full-automatické, poloautomatické a manuálne typu. Automatika je úplne riadený počítačom, kým manuál je úplne riadené umelé. A semi-automatický je bez plne automatický rotačný ihly hlavu a ovládací systém, tak dlho, ako keď musíte zmeniť uhol ihly, musíte manuálne zmeniť uhol sondy. Dajte nám vedieť o rozdielu medzi poloautomatické a plne automatický!


A. cenový rozdiel

Z pohľadu kupujúceho, prvý záujem by mal byť rozdiel v cene, sonda vedúci poloautomatické CMM je odlišný od to full-automatických ty. Manuál je lacnejšie ako automatické...

B. meranie presnosti

Relatívna cena, presnosť merania je jeden z cenných papierov, ktoré môžete vyskúšať výrobok, či kvalifikovaný, takže vyššia presnosť môže viesť k lepšej kvality. Semi-automatické, vzhľadom na potrebu upraviť test, umelé môže mať nejaké chyby v procese merania. Plná automatika je úplne kormidlujú PC, čo výrazne znižuje človek-made error. Tak relatívne presnosť automatického CMM je vyššia ako je semi-automatický CMM.

C. produkovať efektívnosti

Hlavný podnik je účinnosť okrem kvality. Full-automatických CMM je riadený počítačom v procese merania, ktoré stačí nastaviť v prednej časti počítača a dať do programu. Kým poloautomatické CMM nie je v dôsledku vplyvu manuálny test. Tak dlho, ako je potrebné transformovať hlava sondy ručne, takže poloautomatické CMM má menej výhod ako tie plne automatické.

Predstavujeme rozdiel medzi poloautomatické a automatické plný CMM vyššie. Skutočne nemôžem povedať, čo je lepšie, pretože možnosť voľby medzi plne-automatické a semi-automatický je úplne v dôsledku aktuálnej situácie. Sme nemožno zovšeobecňovať.